Güvenlik Bilgisi

E-Belediye araciligiyla gerçeklestirdiginiz ödemeler ve kisisel bilgilerinizin güvenli kalmasi bizim için önemli olup, bunun için gerekli güvenlik önlemlerini en yüksek seviyede tutabilmek için en yeni ve en iyi güvenlik önlemlerini sürekli arastirmakta ve etkin güvenlik çözümlerini uygulamaya çalismaktayiz.

Fakat güvenliginiz için asagidaki hususlara da dikkat etmenizi önermekteyiz.

Güvenlik açisindan alinmasi gereken en önemli önlem TC Kimlik No, sicil numaraniz ve sifrenizin gizliligini saglamak ve üçüncü sahislarla bu bilgileri paylasmamaktir.

Güvenliginiz için Dikkat!

Site ismini mutlaka kontrol edin!

Ödeme sayfalari 128 bit SSL sifreleme kullanmaktadir. Açilan ödeme penceresinde kullandiginiz tarayiciya göre sag alt ya da sag üstte bulunan kilit isaretine tikladiginizda açilan sertifikanin geçerli oldugunu teyid ediniz.

Halka açik bir yerde islem yapiyorsaniz dikkatli olun!

Orijinal anti-virüs yazilimlari kullanin!

Anti-virüs yazilimlari, sisteminizi, tus vuruslarinizi kaydedip internet üzerinden bilgi aktaran Trojan programlari da dahil olmak üzere, bilinen virüslerden korur. Bu yüzden, sisteme girmeden önce, uygun bir yazilim kurarak, sistemlerinizi taratmaniz faydali olabilir. Ancak, anti-virüs yazilimlarinin, sadece bilinen virüsleri tarayabilecegini unutmayiniz, yenilerini taniyamayabilirler. Bu nedenle, orijinal anti-virüs yazilimlari kullanin ve düzenli olarak yeni yamalari ve sürümleriyle güncelleyiniz. Internetten herhangi bir sey indiriyorsaniz, anti-virüs yaziliminiz çalisir durumda olmalidir.

Isim, yasgünü veya telefon numarasi gibi, baska kisilerin tahmin edebilecegi kolay sifreler kullanmaktan kaçinin.

Sifrenizi güvenli bir yerde saklayin, ortak kullanilan ortamlarda bilgisayariniz veya tarayiciniza kaydetmeyin.

Isleminiz bittiginde TC Kimlik no ve sifrenizi girerek açmis oldugunuz oturumunuzu sonlandirmak için "Güvenli Çikis" butonunu kullanin!